19. Poznámky (SPOILER)

Obrázek uživatele Arengil
Z povídky: 

Zpřístupňuji tímto pracovní poznámky k Sálu nestvůr, které jsem ještě nevyhodila...

Varování: SPOILER!

~

Lokace:

Miroslav Doležal bydlí někde na Zátorách nedaleko bubenského nádraží, v malém drážním domku (maminka je z obyčejných). Ve skutečnosti tam Mirek tráví jen prázdniny, zbytek roku bývá v Budči.
Jiří Moruš bydlí v Dejvicích, resp. v Bubenči.
Viktorín Živsa bydlí ve vile se zahradou ve Starých Střešovicích. Možná v Kocourkách, to by se k němu hodilo. :)
Vyšehrad je jasný a zahradní hospůdka u Vyšehradu opravdu existuje. ;)
Silo také existuje, ale dovnitř jsem nelezla. :) Budovy jatek také dosud stojí, ale už dávno se v nich nebourá. Vltava teče pořád.
Muzeum vyhynulých kouzelných nestvůr je někde poblíž zastávky Těšnov. Číslo domu vám neřeknu, ale ten barák poznám a klidně vám ho ukážu, až půjdeme kolem. A až tam uvidíte takovou nenápadnou stařenku, tak je to určitě paní Vodnášková...

Počasí:

Podle dobových záznamů padl během srpna 1968 teplotní rekord.

Kalendář:

Ve čtvrtek 15. 8 1968 se odehrává mezi Viktorínem Živsou, Jiřím Morušem a neznámým listonošem Prolog. V pátek 16. 8 je zabit Jirka Moruš, Miroslav Doležal dostane černé zrcadlo, použije ho a je vyslýchán na Vyšehradě Viktorínem Živsou a Vitališem Sidorovem. V noci z pátku na sobotu 17. 8 je vzat do ochranné vazby.
Spojenecká vojska překročí hranice ČSSR v noci ze středy 20. na čtvrtek 21. 8. Mirek je propuštěn v sobotu 24. 8, v den Jirkova pohřbu, na kterém se objeví také Živsa. V sobotu odpoledne je sledován Sidorovem. V noci ze soboty na neděli 25. 8 informuje Živsu o Sidorovovi. Zbytek se Živsa dozví z černého zrcadla. Během neděle je Sidorov sledován a později "zatčen". Tentýž večer jej Živsa vyslýchá za pomoci eléva Vylíhla. V pondělí 26. 8 si Viktorína Živsu pozve na kobereček jeho šéf a Sidorov se stane horkým bramborem v politické hře. V úterý 27. 8 se Živsa setká s Mirkem v hospodě a nabídne mu místo na Vyšehradě, které odmítne. Ve středu 28. 8 ráno se Mirek vrací domů s pořádnou kocovinou.
Do 4. 11 1968 opustí Československo armády Polska, NDR, MLR a BLR. Sovětská armáda zůstane na území Československa až do roku 1991. Mirek se toho ještě dožije...

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

Možná by se ale hodilo hned do záhlaví upozornit na spoiler. Ono záleží, na co se klikne, podle jména se kapitoly řadí tak, jak patří za sebou, ale podle tagů obráceně a nejnovější je nahoře. Aby někdo nenatrefil nejdřív na tohle.

Obrázek uživatele Arengil

Máš recht. Označím to.